OFERTA

 

AKTUALNOŚCI

 

O NAS
Zarząd
    Krystyna Berak
    Gerhard Budin
    Czesław Jan Grycz
    Piotr Konstanty
    Alicja Saar-Kozłowska
    Maria Śliwińska
    Małgorzata Waga
    Tom Wilson
Pracownicy
Rada Międzynarodowa
Członkowie
Współpracowali

 

BIURO INFORMACJI
O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

 

WYDAWNICTWO

 

PROJEKTY EUROPEJSKIE

 

WIECZORY EUROPEJSKIE

 

BIESŁAN

 

ARCHIWUM 1997-2001

 

SZKOLENIA i KURSY

 

INFORMATOR TWÓRCY KULTURY TORUNIA

 

BIBLIOTEKA KOLEKCJI PRYWATNYCH

 

UNCOMMON CULTURE

 

MEDIA O NAS

 

 


Czesław Grycz
Czesław Jan Grycz

Czesław Jan Grycz wspiera działania ICIMSS od samego początku jako członek Rady Programowej ICIMSS i Przewodniczący Komisji Biznesowej. Był on jednym z pierwszych wykładowców Międzynarodowego Centrum Zarządzania Informacją, gdzie na studiach podyplomowych prowadził zajęcia z zakresu Technologii Informacyjnych i ich aplikacji, w których omawiał m.in. temat dygitalizacji w wysokiej rozdzielczości, jak również podstawy komunikacji internetowej.

Przez dziesięć lat Czet pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy Octavo specjalizującej się w dygitalizacji, czyli tworzeniu wysokiej jakości kopii cyfrowych cennych starych druków i rękopisów. Działalność tę kontynuuje w organizacji non-profit Biblioteki Bez Ścian (http://www.librarieswithoutwalls.org). Organizacja ta, zarejestrowana jako non-profit w Stanach Zjednoczonych i instytucja charytatywna w Wielkiej Brytanii, zajmuje się dygitalizacją zbiorów bibliotecznych i muzealnych po przystępnych cenach.

Ponadto na Uniwersytecie w Lugano w Szwajcarii Czet prowadzi roczne seminarium na studiach magisterskich zatytułowane "Technologie i Sektor Dziedzictwa Kulturowego", Czet jest również producentem cyklu programów telewizyjnych Wielkie biblioteki świata.

 

 

Początek strony