OFERTA

 

AKTUALNOŚCI

 

O NAS
Zarząd
    Krystyna Berak
    Gerhard Budin
    Czesław Jan Grycz
    Piotr Konstanty
    Alicja Saar-Kozłowska
    Maria Śliwińska
    Małgorzata Waga
    Tom Wilson
Pracownicy
Rada Międzynarodowa
Członkowie
Współpracowali

 

BIURO INFORMACJI
O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

 

WYDAWNICTWO

 

PROJEKTY EUROPEJSKIE

 

WIECZORY EUROPEJSKIE

 

BIESŁAN

 

ARCHIWUM 1997-2001

 

SZKOLENIA i KURSY

 

INFORMATOR TWÓRCY KULTURY TORUNIA

 

BIBLIOTEKA KOLEKCJI PRYWATNYCH

 

UNCOMMON CULTURE

 

MEDIA O NAS

 

 


Tom Wilson T.D. Wilson
Emerytowany profesor Zarządzania Informacją
Wydziału Studiów Informacyjnych
Uniwersytetu w SheffieldTom Wilson jest emerytowanym profesorem Zarządzania Informacją na Uniwersytecie w Sheffild, biorącym udział w programach BSc (Econ) (London), PhD (Sheffield), FllnfSc, FLA. Przed emeryturą przez 15 lat pełnił funkcję Dyrektora Departamentu. Obecnie kontynuuje swoje badania i działalność publicystyczną, jest także zaangażowany w liczne projekty, które są ściśle powiązane z obszarami jego zainteresowań: zarządzanie informacją, strategie informacji, polityka informacji; metody badawcze; działanie informacji; problemy organizacyjne w zastosowaniu technologii informacyjnych; strategie systemów informacyjnych; komunikacja organizacyjna.

Ostatnio zakończone projekty badawcze:

  • "The impact of Doctoral Research in Information Science and Librarianship" z udziałem Dr. Mary Dykstra Lynch. Raport jest dostępny na stronie Department's Web-site.
  • "NetLinkS", projekt w programie Higher Education Funding Councils' Joint Information Systems Committee's eLib, w ramach Information for Networked Learner Support. Strony internetowe projektu można przeglądać pod adresem http://netways.shef.ac.uk/index.htm.
  • "Uncertainty in information seeking."

Tom jest również wydawcą, redaktorem naczelnym i administratorem czasopisma internetowego Information Research oraz serwisu World List of Departments and Schools of Information Studies, Information Management, Information Systems, etc.

Od czasu powstania, ICIMSS został wyróżniony poprzez zaangażowanie profesora Wilsona w postęp i rozwój Centrum. Profesor jest Dyrektorem Naukowym ICIMSS-u i pomaga w formowaniu naukowych standardów, do jakich ICIMSS dąży.

Poza pracą w ICIMSS-ie Tom Wilson pozostaje aktywny naukowo jako profesor wizytujący w wielu krajach: jest szczególnie zaangażowany w rozwój i kształcenie magistrów w Zarządzaniu Informacją na Uniwersytecie w Porto (Portugalia) oraz w rozwój idei badawczych i w projekty na Uniwersytecie w Boras (Szwecja).

Profesor Wilson jest dostępny pod adresem T.D.Wilson@Sheffield.ac.uk.

Podziękowania!

Międzynarodowe Centrum jest wspaniałym doświadczeniem w łączeniu razem ludzkich różnorodności z rozmaitych środowisk i krajów, aby tworzyć coś, co mamy nadzieję przetrwa i będzie się rozwijało. Zadanie to nie jest łatwe, ale z pewnością został osiągnięty znaczny sukces w przyciąganiu studentów do Programu Rozwoju Zawodowego, i jak wiadomo, do szanowanych i biegłych profesjonalistów, jako ich nauczycieli. Zakres zaangażowania bardzo zajętych ludzi nie tylko w programy nauczania, ale także w rozwój Centrum i jego kursów, działa na wyobraźnię. W miarę rozwoju Centrum będziemy potrzebowali więcej współpracowników i mam nadzieję, że część osób odwiedzających stronę internetową zaoferuje swoje usługi we wspieraniu naprawdę wartościowej sprawy.

Tom Wilson

 

 

Początek strony