OFERTA

 

AKTUALNO¦CI

 

O NAS
Zarz±d
Pracownicy
Rada Międzynarodowa
Członkowie
Współpracowali
    Małgorzata Baka-Theis
    Katarzyna Bohr
    Paulina Bolinowska
    Agnieszka Chwedkowska
    Anna Cyrklaff
    Luiza Czarnota
    Agnieszka Gajewska
    Andrzej Horniak
    Łukasz Konieczny
    Adam Kola
    Anna Kola
    Joanna Poboży
    Monika Rolle
    Piotr Ryszewski
    Sławomir Sędziak
    Marta Skonieczna
    Renata Sutkowska
    Marta Tybura
    Przemysław Waszak
    Renata Wypij
    Arkadiusz Wyrzykowski
    Piotr Ziarek

 

BIURO INFORMACJI
O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

 

WYDAWNICTWO

 

PROJEKTY EUROPEJSKIE

 

WIECZORY EUROPEJSKIE

 

BIESŁAN

 

ARCHIWUM 1997-2001

 

SZKOLENIA i KURSY

 

INFORMATOR TWÓRCY KULTURY TORUNIA

 

BIBLIOTEKA KOLEKCJI PRYWATNYCH

 

UNCOMMON CULTURE

 

MEDIA O NAS

 

 


Małgorzata Baka-Theis
Małgorzata Baka-TheisZ wykształcenia jestem historykiem sztuki i muzealnikiem. W 2008 roku ukończyłam Wydział Sztuk Pięknych na kierunku Ochrona Dóbr Kultury. Byłam pomysłodawcą i koordynatorem Festiwalu Kultur Afryki w 2007 roku, w ramach którego odbyły się: Przegląd Filmów Etnograficznych, Interdyscyplinarna Sesja Naukowa "Kultury Afryki", wystawy i warsztaty. Brałam udział w konferencjach i sesjach naukowych, m.in. Christian Art on the Borderland of Asia, Africa and Europe (6-8 V 2008, Zakroczym), Ciało fizyczne, ciało medyczne, ciało estetyczne (22 II 2008, Łódź). Jestem autorką kilku artykułów poświęconych tradycyjnej rzeźbie afrykańskiej.

Zorganizowałam wystawę fotografii Jolanty Koziorowskiej "Obrazki z Mali" oraz współorganizowałam wystawę rękodzieł osób niewidomych w ramach VI Festiwalu Nauki i Sztuki w 2006 roku. Współpracowałam także z Muzeum Uniwersyteckim w Toruniu.

W czasie studiów działałam w studenckim Kole Naukowym Kultur Orientu, a obecnie jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego. Drugim biegunem moich naukowych zainteresowań jest metodologia badań nad sztuką w internecie i problematyka muzeów wirtualnych.

Interesuję się tradycyjną rzeźbą Zachodniej Afryki, którą z pasją kolekcjonuję, współczesną literaturą i muzyką afrykańską. W wolnych chwilach chodzę po górach w moich rodzinnych stronach, zwiedzam okolice Torunia (i słucham muzyki na wielkich słuchawach).

 

 

Pocz±tek strony