Afryka Reggae Festiwal

Lata: od 1991 r.

Adres WWW: http://www.afryka.umk.pl


Pomysłodawca: Robert Jaworski oraz Toruńskie Stowarzyszenie Muzyczne
Organizator: w latach 1991-1998 - Toruńskie Stowarzyszenie Muzyczne, od 1999 r. Stowarzyszenie Toruńska Grupa Inicjatywna "Nowe Społeczeństwo"
Współorganizator:
Studencki Klub Pracy Twórczej „Od Nowa”, od 2004 r. - Polska Akcja Humanitarna
Termin:
cyklicznie w styczniu, od 1991 r., trwa nadal 
Miejsce: Studencki Klub Pracy Twórczej „Od Nowa”, ul. Gagarina 37a

Afryka Reggae Festiwal to coroczny festiwal muzyki reggae odbywający się od roku 1991 w Toruniu w Studenckim Klubie Pracy Twórczej "Od Nowa". Festiwal jest  imprezą kulturalną, jak również akcją charytatywną. Cały dochód z biletów, a także honoraria muzyków organizatorzy przeznaczają na rzecz potrzebujących z najbiedniejszych krajów Afryki. Festiwal dotychczas wspierał już Sudan, Kongo, Kenię, Zambię, Burundi, Rwandę i Tanzanię.
Pomysłodawcą zorganizowania wsparcia dla głodujących dzieci w Afryce był Robert Jaworski, zainspirowany listem od misjonarki s. Karoliny Bachalskiej z misji w Tanzanii, w którym opisywała trudną sytuację dzieci będących pod jej opieką. Na jego apel odpowiedzieli koledzy z Toruńskiego Stowarzyszenia Muzycznego. Pierwsza edycja odbyła się 16 marca 1991 r. Osiem edycji festiwalu odbywało się pod nazwą "Africa is Hungry", w roku 1999 przyjęto spolszczoną nazwę "AFRYKA", natomiast od roku 2003 oficjalna nazwa festiwalu brzmi „Afryka Reggae Festiwal”. Impreza należy do jednych z najstarszych festiwali muzyki reggae w Polsce.
Do tej pory odbyły się 22 edycje, wystąpiło na nich ok. 148 zespołów z Polski, a także z zagranicy.


Zobacz także:
Studencki Klub Pracy Twórczej "Od Nowa"

do góry