Liegmann Iwona

Artysta plastyk

Dyplom: 1993 - Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Malarstwo w pracowni prof. Zygmunta Kotlarczyka


Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Zygmunta Kotlarczyka w 1993 r. (specjalizacja: malarstwo). W latach 1995-96 odbyła studia podyplomowe w Gray's School of Art w Aberdeen w Szkocji, po otrzymaniu stypendium the British Council. Miała wystawy indywidualne w Toruniu, Bydgoszczy, Pile, Wrocławiu i Essen w Niemczech. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych (jest laureatką wyróżnienia na pokonkursowej wystawie twórczości artystów środowiska toruńskiego: Dzieło Roku 2004) oraz w projektach artystycznych, np. malowanie bilboardów na Festiwalu Filmowym w Kazimierzu lub scenografii do spektaklu multimedialnego na Festiwalu Audio Art w Zamku Ujazdowskim. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia i Ministra Kultury.
Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia (2005), Ministra Kultury (2005) oraz organizacji Stellwerk Zollverein e.V. (2006).


Zobacz także:

do góry