Festiwal Anielskie Spotkania


Festiwal Anielskie Spotkania to pierwszy festiwal muzyczny, plastyczny i edukacyjny. Pierwsza edycja miała miejsce w 2006 r. Impreza rozpoczyna się zawsze 29 września w święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a kończy 2 października w święto Aniołów Stróżów. Festiwal poświęcony jest wolontariuszom, którzy pomagają potrzebującym. Celem festiwalu jest promocja i wsparcie idei wolontariatu. W ramach imprezy odbywa się m.in.: jarmark anielski, pokaz anielskich filmów, warsztaty plastyczne, koncerty, w tym także o charakterze charytatywnym. Dla osób zasłużonych na rzecz wolontariatu co roku wręczane są także statuetki aniołów. Do tej pory laureatami nagrody są m.in.: Janina Ochojska i Ewa Błaszczyk. Kapituła co roku docenia siedem osób, czyli tyle, ilu jest archaniołów.
Organizatorem festiwalu jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".
Najważniejszą częścią spotkań stanowią koncerty muzyczne. Występują artyści z anielskim przesłaniem do słuchaczy. Organizowane są również warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, na których uczestnicy mogą samodzielnie wykonać postacie anioła. Prezentowane są techniki rzeźbiarskie, plastyczne, ceramiczne, witrażownicze oraz metaloplastyka.
Festiwal trwa cztery dni. Pomysłodawcą festiwalu jest Jacek Beszczyński, toruński muzyk i bajkopisarz, człowiek kultury, propagator edukacji dzieci przez muzykę i taniec.


Zobacz także:

do góry