Atrakcyjny Kazimierz

Telefon: Koncerty: Mietek Watza tel.: 0 602 80-43-29 e-mail: impart@impart.pl

Adres WWW: http://www.atrakcyjnykazimierz.pl/


Zespół Atrakcyjny Kazimierz został założony w 1992 r. w Toruniu, przez gitarzystę basowego Jacka Bryndala, który wcześniej grał w zespole Kobranocka, Rafała Bryndala – autora wszystkich tekstów oraz Jacka Rodziewicza i Piotra "Brunera" Gulczyńskiego, znanego z zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Od początku zespół wspierała aktorka Małgorzata Potocka. Debiutancki album zatytułowany Prawdziwa miłość do którego muzykę napisał Jacek Bryndal, a teksty – Rafał Bryndal powstał w 1992 r. Aranżacją i produkcją zajął się Grzegorz Ciechowski, który udzielał się także muzycznie (instrumenty klawiszowe, flet, śpiew. W nagraniu udział wzięli także zaprzyjaźnieni z zespołem muzycy: Wojciech Karolak (organy), Wojciech Waglewski (gitara), Jose Torres (instrumenty perkusyjne) oraz Kayah. Utwory tj. Prawdziwa miłość czy Wydaje mi się, że grzeszę stały się przebojami polskich rozgłośni radiowych. Wkrótce do zespołu dołączył gitarzysta Jacek Perkowski (ex DeMono, Kobranocka, T.Love).
W 1993 r. Atrakcyjny Kazimierz zdobył I nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, za piosenkę Otyłość. W tymże roku ukazał się film muzyczny Wesele Atrakcyjnego Kazimierza zrealizowany przez Małgorzatę Potocką, zawierający kilka utworów z pierwszej płyty Film był wielokrotnie emitowany na antenie TV2, TVPolonia i Polsat. Wyróżnienie Muzycznej Jedynki zespół zdobył w 1994 r. za utwór Jako mąż i nie mąż. Po problemach związanych z firmą Małgorzaty Potockiej nastąpił spadek popularności zespołu, co w konsekwencji doprowadziło do zawieszenia działalności w 1996 r.
W 1997 roku zespół powrócił wraz z nową płytą zatytułowaną Dzianina, której produkcji podjął się Wojciech Waglewski. W 2002 r. nakładem Universal Music Polska ukazała się płyta z najwięszymymi przebojami zespołu, zatytułowana Najlepsze w serii Niezwyciężeni. W roku 2004 nakładem toruńskiej Black Bottle Records wydana została płyta Winogrono, składająca się z dwóch części – studyjnej i koncertowej. Część Live jest zapisem koncertu akustycznego Atrakcyjny Kazimierz bez prądu z 6 III 1993 r. w warszawskim klubie Akwarium.
W ciągu swojej kariery grupa wiele koncertowała w kraju i za granicą (Chicago, Nowy Jork, Londyn, Wupertal).
Teksty piosenek z założenia miały być humorystyczną obserwacją relacji damsko-męskich i specyfiki życia w Polsce.
Strona Zespołu zawiera dane do 2009 r. W lipcu 2010 Atrakcyjny Kazimierz brał udział w koncercie charytatywnym na rzecz powodzian zorganizowanym na stadionie Motoareny w Toruniu.


Zobacz także:

do góry