Bryndal Jacek

1263211144a.k.3.jpg

Gitarzysta basowy, wokalista

Data urodzenia: 7 I 1965 r.

Debiut:

I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu – początek lat osiemdziesiątych


Założyciel zespołu "Atrakcyjny Kazimierz" powstałego w 1992 r., założonego wraz z Rafałem Bryndalem – autorem tekstów do wszystkich piosenek zespołu oraz grupą kilku zaprzyjaźnionych muzyków. Jacek Bryndal jest także członkiem zespołu "Kobranocka".
Teksty piosenek "Atrakcyjnego Kazimierza" z założenia miały być humorystyczną obserwacją tzw. relacji męsko-damskich i specyficznych klimatów życia w Polsce.
W końcu 1992 r. została wydana pierwsza płyta zespołu pt. Prawdziwa Miłość, której producentem muzycznym był Grzegorz Ciechowski (grał również na instrumentach klawiszowych, flecie, śpiewał) z udziałem m.in. Wojciecha Karolaka – organy, Wojciecha Waglewskiego – gitara, Jose Torresa – instrumenty perkusyjne i współpracującej wówczas na stałe z zespołem wokalistki Kayah. Piosenki Jako mąż i nie mąż, Otyłość, Prawdziwa Miłość oraz Wydaje mi się, że grzeszę, stały się przebojami radiowymi i telewizyjnymi. Na początku 1993 r. Małgorzata Potocka zrealizowała film muzyczny pt. Wesele Atrakcyjnego Kazimierza, który zawierał sześć utworów z tej płyty. Film był wielokrotnie prezentowany na antenie m.in. TVP2, TV Polonia, Polsat. W ciągu kilkunastu lat działalności kapela koncertowała na scenach w kraju i za granicą (m.in. Chicago, Nowy Jork, Londyn, Wupertal).
Obecnie Jacek Bryndal mieszka w Toruniu. Ma również dwóch znanych braci: Rafała i Michała.


Nagrody:


1993 – I nagroda na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, dla zespołu "Atrakcyjny Kazimierz" za piosenkę Otyłość


Zobacz także:

do góry