Eliasz Kinga

1263211891pic.php.jpeg

Artysta plastyk, twórca fotografii, instalacji, dzieł o charakterze intermedialnym, organizator wystaw, kurator, nauczyciel akademicki

Data urodzenia: 29 IV 1973 r.

Miejsce urodzenia: Toruń

Dyplom: 2000 – Wydział Sztuk Pięknych, UMK w Toruniu, plastyka intermedialna

Adres WWW: http://www.kingaeliasz.com.pl

Debiut:

1998 – Piwnica "Pod Aniołem", Toruń


W roku 1993 ukończyła edukację w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W roku 1995 rozpoczęła studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2000 r. uzyskała dyplom w zakresie plastyki intermedialnej, w pracowni prof. Wojciecha Bruszewskiego, na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 1998, w czasie studiów, zadebiutowała prezentacją fotografii w "Piwnicy pod Aniołem" w Toruniu. W latach 1999-2002 współpracowała z TVP.
Obecnie zajmuje się organizacją wystaw fotograficznych, działalnością artystyczną, kuratorską oraz dydaktyczną. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Obecnie mieszka i pracuje w Bydgoszczy.


Członkostwo w organizacjach:


Od 2006 Związek Polskich Artystów Fotografików; Stowarzyszenie Artystyczne "Eljazz", (które organizuje co roku Bydgoszcz Jazz Festival)


Zobacz także:

do góry