Kalendarz na rok 2008

12 grudnia, Towarzystwo Naukowe w Toruniu
XXVII Wieczór Europejski "Rola mediów w dialogu międzykulturowym"

10 grudnia, Rzym
Spotkanie projektu Athena (Maria Śliwińska)

4 grudnia, Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu, ul. Dąbrowskiego 4
Szkolenie "Nowoczesne techniki informacyjne w pracy organizacji pozarządowych", przeprowadzone przez Sebastiana Michałka

30 listopada, Towarzystwo Naukowe w Toruniu
XXVI Wieczór Europejski połączony z Podwieczorkiem dla Itaki (http://podwieczorekdlaitaki.pl), organizowany wspólnie z Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka; imprezie towarzyszyła aukcja prac plastycznych dzieci ze zbiorów Galerii

Relacja z Wieczoru
W tym miejscu znajdą Państwo galerię licytowanych prac

27-29 listopada, Paryż
Spotkanie projektu Athena, konferencja "Numerisation du patrimoine culturel" (Maria Śliwińska, Alicja Saar-Kozłowska)

27 listopada, biuro ICIMSS, ul. Wysoka 16, II piętro

20 listopada, Dwór Mieszczański, Podmurna 4-6
Szkolenie "Od pomysłu do działania, czyli o metodzie projektów", przeprowadzone przez Annę Kolę

17 listopada, Towarzystwo Naukowe w Toruniu
XXV Wieczór Europejski "Dialog międzyreligijny - Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Grodzie Kopernika"

13 listopada, Dwór Mieszczański, Podmurna 4-6
Szkolenie "Program Operacyjny Kapitał Ludzki dla początkujących- przygotowanie wniosku aplikacyjnego i realizacja projektu", poprowadzone przez Andrzeja Horniaka (drugi termin)

6 listopada, Dwór Mieszczański, Podmurna 4-6

3 listopada, Towarzystwo Naukowe w Toruniu
XXIV Wieczór Europejski "Wielojęzyczność - most czy bariera w dialogu międzykulturowym?"

30 października, Dwór Mieszczański, Podmurna 4-6
Szkolenie "Wolontariusz - relikt przeszłości czy szansa na przyszłość?" poprowadzone przez Annę Kolę

16-18 października, Akademia Ekonomiczna, Poznań
6th International Workshop for Technical, Economic and Legal Aspects of Business Models for Virtual Goods (Maria Śliwińska - prezentacja: Virtual Collections of Cultural Institutions)

14 października, Sala Kujawska Hotelu Filmar w Toruniu
Seminarium informacyjne Programu dla Europy Środkowej w Toruniu organizowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Urząd Marszałkowski (Maria Śliwińska - prezentacja założeń projektu CUSTODES)

30 września, Towarzystwo Naukowe Toruń
XXIII Wieczór Europejski "Miejsce pracy". Relacja z Wieczoru

24-26 września, Stadtgeschichtliches Museum Leipzig (Niemcy)
Konferencja European standards and guidelines for the access to digital cultural content (Europejskie standardy i zalecenia dotyczące dostępu do cyfrowego dziedzictwa kulturowego) w ramach projektu Minerva (Maria Śliwińska - udział w dyskusji panelowej, Piotr Kożurno)

14-19 września, University of Aarhus (Dania)
European Conference on Research and Advanced Technology for Digital Libraries: Towards the European Digital Library (Maria Śliwińska - Rada Programowa)

4 czerwca, Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu
Warsztaty iClass dla nauczycieli (we współpracy z European Schoolnet)

23 maja, Londyn, Royal Institute of British Architects
Udział w konferencji "MICHAEL: Perspectives on cultural sector resource discovery" (Maria Śliwińska - udział w dyskusji panelowej, Piotr Kożurno) http://www.ukoln.ac.uk/events/michael-may-2008/programme/

19-20 maja, Warszawa, Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II
Międzynarodowa konferencja "Promocja europejskiego dziedzictwa kulturowego w œwiecie". Więcej informacji o konferencji znaleŸć można tutaj.

18 maja, Warszawa, Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II
Walne Zebranie Stowarzyszenia Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją

15 maja, Katowice, Uniwersytet Śląski
Udział w konferencji: BIBLIOTEKA 2.0 - ZASOBY CYFROWE W NAUCE, KULTURZE I ADMINISTRACJI. Prezentacja: Digitalizacja - programy unijne (Maria Śliwińska, Sebastian Michałek)