Miejska Instytucja Kultury "Dom Muz"

Do zakresu działalności "Domu Muz" należy inicjowanie i wspieranie działalności kulturalnej sprzyjającej kreowaniu postaw twórczych oraz powstawaniu różnorodnych form i przejawów aktywności twórczej, a tym samym zaspokajanie potrzeb i aspiracji kulturalnych mieszkańców naszego miasta.

Data powstania: 1993

Adres: ul. Podmurna 1/3, 87-100 Toruń

Telefon: 56 621 05 81, fax 56 658 12 89

Adres WWW: http://www.dommuz.pl/


Budynek


Główna siedziba Domu Muz mieści się w spichrzu przy ul. Podmurnej 1/3. Jest to jeden z najstarszych spichlerzy gotyckich z przełomu XIII/XIV, przebudowany w wieku XIX i XX na cele mieszkalne. Później częściowo wykorzystywany był także na stolarnię i warsztat elektryczny. Odremontowany w 1985 r., z zamiarem zorganizowania w nim siedziby oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i Muzeum Jazzu. Ostatecznie zagościła tu miejska instytucja kultury - najpierw Miejski Dom Kultury "Centrum", a po jego przekształceniu, od 1993 r. obiekt jest główną siedzibą miejskiej instytucji kultury Dom Muz w Toruniu.
Mieszczą się tu:
- Galeria Muz
- Foto Galeria 1/3
- Mini galeria
- Sala koncertowa
- Piwnica artystyczna
- Pracownia plastyczna oraz pomieszczenia administracyjne.


Oddziały
"Dom Muz", ul. Poznańska 52, tel. 56 664 49 12
"Dom Muz", ul. Okólna 169, tel. 56 654 84 56


Imprezy cykliczne

Moja podróż do...
Cykl spotkań z osobami podróżującymi po całym świecie, ilustrowane slajdami.


Muzykalnia
Cykl prezentujący koncertowe oblicze najciekawszych polskich i zagranicznych twórców improwizacji, nowej elektroniki oraz psychodelicznych etno-preparacji.


Historia sztuki XX wieku
Autorski cykl prezentujący najważniejsze dokonania współczesnej sztuki awangardowej i eksperymentalnej.


KinOko
Cykl comiesięcznych projekcji filmowych mających przybliżyć twórczość reżyserów uznanych na świecie, często wielokrotnie nagradzanych na prestiżowych festiwalach, których filmy są w Polsce mało znane lub niemal niedostępne.


Etnomuzykologia
Cykl prezentujący muzykę etniczną.


Cykl comiesięcznych projekcji filmowych mających przybliżyć twórczość reżyserów uznanych na świecie, często wielokrotnie nagradzanych na prestiżowych festiwalach, których filmy są w Polsce mało znane lub niemal niedostępne.

Zobacz także:

do góry