Alliance Francaise przy UMK

Biblioteka i szkoła języków obcych

Data powstania: 1985

Adres: ul. Kopernika 20, 87-100 Toruń

Telefon: 56 622 04 40

Adres WWW: http://www.aftorun.umk.pl/


Profil zbiorów
Zasoby biblioteki-mediateki Alliance Française (podręczniki, książki, kasety video i audio, CD – wszystkie dotyczą Francji) powstały głównie dzięki darom Alliance Française z Paryża i zakupom własnym Ośrodka AF. Pierwszymi darami były podręczniki i gramatyki do nauki języka francuskiego, słowniki typu Larousse, Robert; kasety audio. Stopniowo biblioteka wzbogacała się w liczne książki (literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży). Obecnie biblioteka-mediateka posiada książki beletrystyczne, historyczne, z dziedziny geografii, filozofii, teatru, opracowania literackie, poezje, biografie, podręczniki metodyczne i dydaktyczne, albumy filmowe i malarskie, przewodniki po Francji, słowniki i encyklopedie.

W bogatym zbiorze kaset audio i video oraz płyt CD znaleźć można pomoce dydaktyczne do nauki języka francuskiego oraz nagrania muzyczne dawnych i współczesnych, najbardziej znanych i lubianych wykonawców francuskojęzycznych.

Do dyspozycji czytelników oddano kilka tygodników i miesięczników:


-) Paris Match,
-) Femme actuelle (tygodnik dla kobiet),
-) Okapi (miesięcznik dla młodzieży gimnazjalnej)
-) Le Nouvel Observateur,
-) Sciences Humaines,
-) Géo,
-) Le français dans le monde (dwumiesięcznik dla nauczycieli języka francuskiego i studentów).
-) Biba (miesięcznik dla kobiet)
-) Avantages (miesięcznik dla kobiet)
-) Les Echos de Pologne (Polska po francusku)
-) Ca m'interesse
-) Głos uczelni


Wszystkie książki, kasety ,CD są w języku francuskim, aczkolwiek mozna doszukac sie równiez czegoś po polsku...

Użytkownik biblioteki

Z biblioteki -mediateki AF korzystają uczestnicy kursów języka francuskiego, studenci filologii romańskiej, studenci NKJO-sekcji francuskiej, nauczyciele języka francuskiego, uczniowie, studenci innych kierunków oraz inni czytelnicy znający język francuski.

Zasady udostępniania zbiorów

Czytelnik może jednorazowo wypożyczyć 2 książki na okres 1 miesiąca i dwa czasopisma. Można też wypożyczać kasety video, audio i CD w ilości 2 egzemplarzy na okres 1 tygodnia. Warunkiem jest uiszczenie kaucji w wysokości 50 zł za egzemplarz.


Zobacz także:
Dni Frankofonii

do góry