Mierzejewski Maciej

1320529284mierzejewski-1.jpg

fotografik, bibliotekarz

Data urodzenia: 1964 r.

Miejsce urodzenia: Inowrocław

Dyplom: 1989 - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Adres: mierzejewski.maciej@gmail.com

Adres WWW: http://www.mierzejewski.iportfolio.pl


Urodził się i spędził dzieciństwo na Kujawach. Ukończył bibliotekoznawstwo i informację naukową na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie studiów uczestniczył w działaniach Studenckiego Twórczego Klubu Filmowego, gdzie nakręcił kilka filmów dokumentalnych, m.in. "Matka poety", poświęcony matce Edwarda Stachury. W 1989 r. podjął naukę w Wyższym Studium Fotografii prowadzonym przez ZPAF i COMUK w Warszawie.


Od 1986 r. współpracował z wieloma czasopismami jako fotoreporter (m. in. "Ilustrowany Kurier Polski", "Nowości", "Gazeta Wyborcza", "Zdrój Ciechociński", Biuletyn Informacji Kulturalnej WOAK w Toruniu i in.), w których opublikowano kilkadziesiąt zdjęć jego autorstwa.


Od 1992 r. stworzył osiem fotograficznych wystaw indywidualnych oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.


W latach 1987-1995 prowadził pracownie fotograficzne w Bursie Szkół Średnich, Wojewódzkim Domu Kultury, Instytucie Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ucząc młodych adeptów fotografii.


Przez dziesięć kolejnych lat pracował w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, pełniąc funkcję Zastępcy Dyrektora. W tym czasie uczestniczył w organizacji wielu przedsięwzięć kulturalnych, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych.


Od roku 2005 pracuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w Pracowni digitalizacji zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej, w zespole tworzącym Kujawsko-Pomorską Bibliotekę Cyfrową (www.kpbc.umk.pl).


Członkostwo w organizacjach:


Towarzystwo Miłośników Torunia,
Stowarzyszenie Marynistów Polskich,
Stowarzyszenie Toruńskie Spacery Fotograficzne


Nagrody, wyróżnienia:


2008 - Wyróżnienie Rektora UMK


Zobacz także:

do góry