Zawadzka Marta

1317813690zawadzka-portr.jpg

tancerka, choreograf, pedagog

Dyplom: 1999 - Akademia Muzyczna Poznań, Wydział IV – Rytmika; choreografia muzyki

Adres WWW: http://www.zawadzkataniec.art.pl

Debiut:

1999 - Teatr Tańca AKRO przy MDK w Toruniu


Marta Zawadzka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie tańca współczesnego przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Animacji Kultury), które ukończyła z wyróżnieniem.
Od 2000 r. pracuje jako instruktor tańca w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Od roku akademickiego 2001/2002 wykłada plastykę ruchu w Policealnym Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych oraz jest  nauczycielem fortepianu w Społecznym Ognisku Artystycznym WRZOSY. Ponadto, prowadzi wiele zajęć i warsztatów z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała dla dzieci, młodzieży i dorosłych w województwie i całej Polsce, również w ramach projektów unijnych.
Jej twórczość zorientowana jest na spektakle teatru tańca. Najważniejszym spektaklem była Wycinanka, zrealizowana w 2003 r. (wspólnie z Kamilą Jankowską i Kamilą Jezierską), nagrodzona na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracuje również z innymi twórcami, jak np. z Chórem Astrolabium Wyższej Szkoły Bankowej (ruch do utworu Zbójnicki) oraz organizacjami pozarządowymi (Fundacja Pro Theatro, Stowarzyszenie Serce i Umysł).
W roku 2005 założyła Grupę Tańca Współczesnego, która obecnie działa niezależnie jako Teatr SOMA.


Nagrody, wyróżnienia:


2004 - I miejsce na XII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu za spektakl Wycinanka, zrealizowany wspólnie z Kamilą Jankowską i Kamilą Jezierską.
2004 - "certyfikaty jakości" za najlepszą inscenizację, osobowość sceniczną, najlepszą dramaturgię przedstawienia oraz nagroda publiczności na festiwalu POLEMIQI
2007 - Stypendystka Prezydenta Miasta Toruniu (spektakl solowy Introrsum)
2010 - Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (spektakl Teatru SOMA 1023 kJ)


Zobacz także:

do góry