Los Angeles Trio

Data powstania: 1994


Los Angeles Trio powstało w 1994,w Klubie "Pod Aniołem" z inicjatywy toruńskiego artysty-muzyka Bogdana Hołowni. Zespół toruńsko-bydgoski gra muzykę w klimacie Zachodniego Wybrzeża USA, utrzymując standardy jazzowe. Liderem  jest BOGDAN HOŁOWNIA: wybitny pianista, ceniony i lubiany


w środowiskach jazzowych po obu stronach oceanu. ( Dyplom Berklee College of Music w Bostonie). Olbrzymia wiedza muzyczna, doświadczenia niezliczonych koncertów oraz natura muzyka ciągle poszukującego nowych dróg, zapewniają mu miejsce wśród elity pianistów jazzowych. Na kontrabasie gra ANDRZEJ ”Bruner” GULCZYŃSKI, były basista  „Nocnej Zmiany Bluesa”, obecnie prowadzący własny kwartet jazzowy „Brunerschaft”.


Perkusistą tria jest JÓZEF ELIASZ niekwestionowany mistrz w swojej profesji, którego kunszt techniczny,


niezwykła wrażliwość muzyczna i doświadczenie stawiają go w czołówce perkusistów jazzowych. Prowadzi z sukcesami własny big band będąc jednocześnie właścicielem i animatorem klubu jazzowego Eljazz w Bydgoszczy.


Pierwsza płyta nagrana przez Zespół w grudniu 2010 roku nosi tytuł Carissima i zawiera jazzujące nagrania dawnych utworów Henryka Warsa, Władysława Szpilmana i Zygmunta Koniecznego, którego utwór "Groszki i róże" znany z wykonania Ewy Demarczyk.


 


Zespół grywa w Toruniu, Bydgoszczy i innych miastach kraju, a także w Europie (np. 2004 r. Zespół reprezentował Polskę na festiwalu Jazz á Montauban we Francji) i w Stanach Zjednoczonych.


 


Przy okazji koncertów Zespołu bywa także możliwość zagrania w szachy z Bogdanem Hołownią.


 


Próbka możliwości Zespołu


http://www.youtube.com/watch?v=SJF_EY3tjkI


Zobacz także:

do góry