Chór "Astrolabium" Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu

Adres: ul. Młodzieżowa 31a, 87-100 Toruń

Adres WWW: http://www.astrolabium.art.pl/


Chór "Astrolabium" Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu


ul. Młodzieżowa 31a


http://www.astrolabium.art.pl/
Kontakt:
e-mail:kinga.litowska@wp.pl
tel. kom: 609 850 486
Dyrygent: Kinga Litowska


Chór "Astrolabium" Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu powstał w październiku  1999 r. Jest to chór uczelniany działający w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Od początku istnienia dyrygentem zespołu jest Kinga Litowska. Na początku działalności próby chóru odbywały się, dzięki życzliwości księdza Adamowicza, w pomieszczeniach Caritas przy ul. Bydgoskiej. Od lipca 2001 r. do września 2003 zespół objęty był pod patronatem kościoła akademickiego ojców Jezuitów. Od września 2003 r. występuje jako chór Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
Obecnie chór liczy ok. 40 osób i są to osoby młode zajmujące się muzyką zawodowo, ale również z zamiłowania. Panuje tu miła, rodzinna atmosfera.


Nazwa ASTROLABIUM jest symbolem więzi chóru z grodem Kopernika. Dla chórzystów nazwa ta jest wyrazem pragnień oraz wyzwań stojących przed nami, by nasze miasto rozsławiać w kraju i poza jego granicami, by stać się chlubą Torunia.


"Astrolabium" prowadzi aktywną działalność koncertową w Toruniu i nie tylko. W ciągu pierwszych czterech lat ich istnienia zagrali ok. 40 koncertów a cappella. Występowali m.in. w Dworze Artusa, ratuszu miejskim, w kościołach o.o. Jezuitów i o.o. Redemptorystów, uświetniali wiele uroczystości okolicznościowych. Współpracowali z Toruńską Orkiestrą Kameralną oraz z Chórem Wydziału Teologicznego UMK "Tibi Domine". Na swoim koncie mają liczne osiągnięcia.


Zobacz także:

do góry