Biblioteka Francuska

Adres: ul. Kopernika 20, 87-100 Toruń

Telefon: (+48-56) 622-0440

Adres WWW: http://www.aftorun.umk.pl/siteAFTorun/welcome/index.php


Profil zbiorów

Zasoby biblioteki-mediateki Alliance Française (podręczniki, książki, kasety video i audio, CD – wszystkie dotyczą Francji) powstały głównie dzięki darom Alliance Française z Paryża i zakupom własnym Ośrodka AF. Pierwszymi darami były podręczniki i gramatyki do nauki języka francuskiego, słowniki typu Larousse, Robert; kasety audio. Stopniowo biblioteka wzbogacała się w liczne książki (literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży). Obecnie nasza biblioteka-mediateka posiada książki beletrystyczne, historyczne, z dziedziny geografii, filozofii, teatru, opracowania literackie, poezje, biografie, podręczniki metodyczne i dydaktyczne, albumy filmowe i malarskie, przewodniki po Francji, słowniki i encyklopedie.

W bogatym zbiorze kaset audio i video oraz płyt CD znaleźć można pomoce dydaktyczne do nauki języka francuskiego oraz nagrania muzyczne dawnych i współczesnych, najbardziej znanych i lubianych wykonawców francuskojęzycznych.

Do dyspozycji czytelników jest kilka tygodników i miesięczników:
Wszystkie książki, kasety ,CD są w języku francuskim, aczkolwiek mozna doszukac sie równiez czegoś po polsku.

Z biblioteki -mediateki AF korzystają uczestnicy kursów języka francuskiego, studenci filologii romańskiej, studenci NKJO-sekcji francuskiej, nauczyciele języka francuskiego, uczniowie, studenci innych kierunków oraz inni czytelnicy znający język francuski.


Zasady udostępniania zbiorów
Czytelnik może jednorazowo wypożyczyć 2 książki na okres 1 miesiąca i dwa czasopisma. Można też wypożyczać kasety video, audio i CD w ilości 2 egzemplarzy na okres 1 tygodnia. Warunkiem jest uiszczenie kaucji w wysokości 50 zł za egzemplarz.

Z wszystkich materiałów dydaktycznych (książki, podręczniki, kasety, płyty CD) korzystać można tylko na miejscu.

Do biblioteki- mediateki może zapisać się każdy, kto opłaci roczny abonament (24 zł).Z opłaty abonamentowej zwolnieni są aktualni studenci AF.


Zobacz także:

do góry