Vitamina

Adres WWW: http://www.vitamina.art.pl http://www.myspace.com/vitaminarock


Zespół powstał we wrześniu 2002 r. w Toruniu. Pierwszy repertuar pod koniec tegoż roku zarejestrowany został w Eden Studio w Toruniu. Debiut miał miejsce 21 grudnia 2002 r. na koncercie pamięci Grzegorza Ciechowskiego w klubie Od Nowa w Toruniu, retransmitowanego przez telewizje TVN24 i TVP3. Wkrótce zespół rozpoczął granie koncertów w klubach i plenerach, zawsze budząc żywą reakcję publiczności, m.in. w Leiden w Holandii.
W kwietniu 2003 r. grupa wzięła udział w programie "Rafał Rykowski zaprasza" w bydgoskiej TVP3 i wygrała konkurs telewizyjny, w którym główną nagrodą było nakręcenie teledysku dla TVP. W tym samym roku zespół zakwalifikował się do udziału w Big Star Festival i wystąpił w programie telewizyjnym w TVP1 "Rower Błażeja", do którego zaprosił ich dziennikarz Polskiego Radia Tomasz Żąda.
W 2007 r. utwór Ustrój pojawił się na składance Piotra Kaczkowskiego MINIMAX JAROCIN 2007. W tym samym roku zespół wziął udział w Przeglądzie "Młode Wilki 2007", zorganizowanym w warszawskim klubie Stodoła. W tym samym roku zespół otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Torunia z przeznaczeniem na wydanie debiutanckiej płyty.
W 2008 r. Vitamina była nominowana w konkursie "Toruńskie Gwiazdy" w kategorii "zespół roku". Zwyciężył także plebiscyt telewizyjny zorganizowany przez bydgoską TVP3. 25 lipca 2008 r. miała miejsce premiera singla "Republika kolesi" zapowiadającego debiutancki krążek. Utwór ten znalazł się w propozycjach do Listy Przebojów Programu Trzeciego. We wrześniu powstał teledysk przy którym współpracowała firma Norswna Films.
Założenia artystyczne zespołu są całkowicie rockowe i kładą akcent na przekaz, tak emocjonalny, jak werbalny. Ascetyczny skład (trzy instrumenty i wokal), a także znakomite teksty autorstwa Krzysztofa Janiszewskiego i Michała Maliszewskiego, są reakcją na współczesną kulturą konsumpcyjną. Styl Vitaminy wyznacza ekspresyjny wokal, pulsująca, energetyczna sekcja rytmiczna oraz wyrazista gitara.
Zespół Vitamina ma na koncie debiutancki album zatytułowany Uwaga! Wymiotuję, wydany w MJM Music Pl. Na płycie znalazło się piętnaście rockowych utworów.


Zobacz także:

do góry