Soima

Adres WWW: http://myspace.com/soimaband


Zespół Soima założony został w 2005 r. przez trójkę toruńskich muzyków z wykształcenia: Bartosza "Napkina" Motławskiego (gitary), Piotra Niklasa (bas) i Łukasza Wasilewskiego (perkusja).  Bartosz Motławski ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Michał Maciudziński jest absolwentem specjalności rozrywkowej oraz dyrygenckiej, tejże uczelni, podobnie jak Piotr Niklas.
Zespół początkowo nosił nazwę Noseblind. Wkrótce do składu dołączył wokalista Przemysław "Nathan" Zubowicz – absolwent toruńskiej filozofii i student Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
W 2008 r. do grupy dołączył Michał Maciudziński (instrumenty klawiszowe), który nadał nowe brzmienie muzyce zespołu. Muzyka Soimy nabrała nowej jakości, udało się uzyskać nastrój, dojrzałość i spójność muzyczną satysfakcjonującą wszystkich członków zespołu.
W 2009 r. zespół wziął udział w Hit Generatorze, emitowanym w TVP2, reprezentując Bydgoszcz i Toruń. Piosenka "Saltwater" prezentowana w programie Hit Generator mierzyła się z piosenkami uznanych już w kraju wykonawców i zebrała bardzo dobre recenzje od jury. Autorem tekstu i muzyki do "Saltwater" jest wokalista zespołu – Przemek Zubowicz, a teledysk do utworu nakręcił Yach Paszkiewicz. Występował w czasie JK Festival w Bydgoszczy i wielu innych imprezach plenerowych. Wraz z Januszem Panasewiczem (Lady Pank), w maju 2009 zespół zagrał kilka akustycznych koncertów m.in. w Poznaniu i Bydgoszczy. W tym samym roku zespół otrzymał nagrodę specjalną radia Gra w czasie XVIII Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Regionu KATAR’2009 - Muzyka Mocnych Brzmień, w czasie których zdobył czwartą nagrodę.  Nagrodą był koncert podczas Festiwalu Toruńskie Gwiazdy w Fosie Zamkowej w dniu 7 VIII 2009 r. Zespół był także laureatem Festiwalu Wrock2009. Zespół grał również wspólne koncerty z takimi zespołami jak Ira czy Coma.
W 2010 r. zespół został laureatem plebiscytu "Toruńskie Gwiazdy 2010 w kategorii "Zespół Roku". Obecnie grupa pracuje nad debiutanckim albumem.


Zobacz także:

do góry