Pryzmath

Adres WWW: http://www.myspace.com/pryzmath


Zespół Pryzmath założony został w 2002 r. przez Krzysztofa Elzanowskiego i Pawła Nalaskowskiego, dwóch przyjaciół. W trakcie poszukiwań odpowiednich muzyków wymyślili nazwę dla kapeli, która ma kojarzyć się z odwrotnością zwykłego przyrządu optycznego, ma uświadamiać, że świat wokół nas nie jest tak kolorowy jak byśmy tego chcieli.
Jesienią 2002 r. Krzysztof zaproponował współprace Justynie Zubrzyckiej, która od tamtej pory została wokalistką. Była również autorką tekstów. Kilka miesięcy później do zespołu dołączył perkusista Waldemar Maruszak i basista Rafał Rupniewski.
Pryzmath występował z takimi zespołami jak Lombard, Ira, Ploretariat, Elektryczne Gitary, Skaldowie czy Coma. Brał udział w licznych imprezach plenerowych, festiwalach, występach klubowych.
Zespół ma na koncie dwie płyty demo Acustic  i Głos z Ziemi z 2003 r. W 2004 r. nagrał debiutancki, studyjny singiel zatytułowany Psycho, którego tytułowy utwór dołączony został do składanki "Toruńska Siła Czadowa", wydanej nakładem Gazety Pomorskiej. Zespół występował także w Telewizji Polskiej TVP3 oraz w Radiu PiK.Kapela była wielokrotnie dobrze opiniowana w prasie, m.in. Gazecie Wyborczej czy miesięczniku Gitara i Bas.
Zespół zakończył działalność w 2006 r.


Zobacz także:

do góry