Dudzik Paweł

Muzyk, dyrektor Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Data urodzenia: 1956 r.

Miejsce urodzenia: Toruń

Adres WWW: http://tos.nazwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=55&catid=25&Itemid=18&lang=pl


Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest magistrem sztuki o specjalności: gra na instrumentach perkusyjnych. Legitymuje się prawie trzydziestoletnim stażem zawodowym. W latach 1981-1985 współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej. W latach 1988-1993 oraz 1996-1997 był kierownikiem Orchestr Salin w Niemczech. Później kierował toruńską Orkiestrą Salonową. W latach 1993-1995 prowadził autorskie audycje muzyczne w toruńskim Radiu Gra, a w latach 1995-1996 współpracował z działem promocji Radia Toruń tworząc muzykę do reklam.
Od 2004 r. do chwili obecnej jest muzykiem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, wcześniej – w latach 1993 2004 – stale współpracował z Toruńską Orkiestrą Kameralną. Przez kilka lat pracował też jako nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Współpracował przy organizacji festiwalu "Probaltica", współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury prowadząc zajęcia w ramach programu edukacji kulturalnej uczniów szkół wiejskich.
Brał udział w projektach artystycznych wymagających oprawy muzycznej w Teatrze Baj Pomorski oraz Teatrze im. Wilama Horzycy. Napisał muzykę do ponad 15 przedstawień teatralnych dla Teatru "Dwukropek", Teatru "Zaczarowany Świat", Teatru "Vaška".
Sześć słuchowisk radiowych z jego muzyką zostało wydane na kasetach.
Przez wiele lat upowszechniał kulturę muzyczną w Toruniu prowadząc audycje w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Współpracuje jako muzyk z różnymi formacjami muzycznymi, bierze udział w koncertach orkiestry.


Zobacz także:

do góry