Beszczyński Jacek

Autor książek dla dzieci, tekstów i muzyki do piosenek dla dzieci i młodzieży, tłumacz tekstów z j. angielskiego i j. rosyjskiego, animator kultury, konferansjer

Data urodzenia: 1959

Miejsce urodzenia: Toruń


Jacek Beszczyński to chyba najpopularniejszy w Toruniu showman. Znany szczególnie dzieciom, bowiem zabawiał je wielokrotnie, także w lokalnym radiu, jako Wujek Jacek. Śpiewa i gra – zależnie od okoliczności i potrzeb – na gitarze lub pianinie. Animator kultury, pedagog, działacz społeczny, twórca festiwalu wolontariuszy "Anielskie spotkania w Toruniu". Współzałożyciel Studenckiego Teatru Bajki i Baśni "MAJA" przy Instytucie Pedagogiki UMK w Toruniu. Przez wiele lat prowadził Klub Tańca Towarzyskiego (w Klubie „Od Nowa”). W Radiu Toruń prowadził program radiowy dla dzieci "Dobranocka Wujka Jacka". Prowadził dziecięcy zespół piosenki i tańca „Śpiewające słoneczko”. Jest autorem blisko 300 piosenek.
Wydał kilka książek dla dzieci:
"Pociąg z literkami", „Samogłoski” (wspólnie z Lechem T. Karczewskim), "Pokoloruj Toruń", "Wakacje Niebieskiego Pieska", "Pamiątka z Torunia", "Wędrówki tygodnia".
Nagrał też kilka płyt, głównie z kolędami.


Zobacz także:

do góry