Zespół muzyczny "Macaria"


Zespół Macaria powstał w 2002 r. Nazwa pochodzi z jęz. łacińskiego i oznacza szczęście. Jednym z pierwszych festiwali, w których zespół wziął udział był VII Międzydiecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Bożonarodzeniowej im. bp. Jana Chrapka (styczeń 2004 r.). Zespół Macaria zajął III miejsce. Największym sukcesem jest zajęcie I miejsca na Przeglądzie Pieśni i Piosenki Bożonarodzeniowej w Kowalewie Pomorskim. Zespół ma na swoim koncie także udział w licznych koncertach m.in.: na festynie parafialnym zorganizowanym przy parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty przez ks. prałata Marka Rumińskiego oraz na prymicji i sekundacji ks. Michała w Chełmży.
Zespołu można posłuchać w każdą niedzielę na mszy świętej dla młodzieży o godz. 18 oraz na różnych uroczystościach organizowanych dla młodzieży.
W skład zespołu wchodzą cztery dziewczyny, które nie spoczywają na laurach, ciągle się dokształcają i ubogacają swój repertuar.

Skład:
Marzena Strzałkowska - absolwentka Policealnego studium Zawodowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych. W zespole zajmuje się śpiewem.

Agnieszka Żabińska – ukończyła technikum hotelarskie i rozpoczęła studia w Wyższej Szkole Bankowej. W zespole zajmuje się śpiewem i sprawami organizacyjnymi.

Anna Żabińska – uczy się w Technikum Gastronomiczno-Hotelarskim oraz rozpoczęła Studium Organistyczne. W zespole zajmuje się grą na keyboardzie oraz śpiewem.

Kinga Stasiak – absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego. W zespole zajmuje się śpiewem.


Zobacz także:

do góry