Kubiak Lech

Artysta malarz, profesor UMK

Data urodzenia: 1946 r.

Dyplom: 1970 – Wydział Sztuk Pięknych, UMK w Toruniu, malarstwo


Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach 1965-1970. Dyplom z malarstwa wykonał pod kierunkiem Stanisława Borysowskiego. W latach 1970-1974 pracował w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, a także wykładał kompozycję w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W 1974 r. ukończył dwusemestralne Podyplomowe Studium Muzeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu pracuje od 1974 r. W latach 2003-2004 wykładał rysunek w Katedrze Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2005 r. jest profesorem UMK.
Działalność artystyczna Lecha Kubiaka obejmuje malarstwo sztalugowe, rysunek, malarstwo ścienne. Zajmuje się również projektowaniem graficznym, a także aranżacjami wystaw artystycznych i przemysłowych. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych z malarstwa i rysunku w wielu ośrodkach w kraju i za granicą m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Zielonej Górze, Włocławku, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Chełmnie, Rzeszowie, Koszalinie, Sopocie, Grudziądzu, Opolu, Aleksandrowie Kujawskim, Kępnie, oraz w Czechach, Niemczech, Bułgarii i na Litwie.
Uczestniczył w około stu wystawach zbiorowych prezentujących dorobek środowisk: toruńskiego, bydgoskiego, olsztyńskiego. Brał udział w licznych konkursach i plenerach malarskich zakończonych wystawami sprawozdawczymi. Jest autorem kilku wstępów do katalogów wystaw malarskich oraz jednej recenzji doktoratu artystycznego.


Źródło: http://www.art.umk.pl/ttmKubiak.php


Zobacz także:

do góry