OFERTA

 

AKTUALNOŚCI

 

O NAS

 

BIURO INFORMACJI
O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

 

WYDAWNICTWO

 

PROJEKTY EUROPEJSKIE

 

WIECZORY EUROPEJSKIE
Rada Programowa
Kalendarz imprez
Współpraca

 

BIESŁAN

 

ARCHIWUM 1997-2001

 

SZKOLENIA i KURSY

 

INFORMATOR TWÓRCY KULTURY TORUNIA

 

BIBLIOTEKA KOLEKCJI PRYWATNYCH

 

UNCOMMON CULTURE

 

MEDIA O NAS

 

 

Pierwsze sto dni

,,Nowości" z dnia 06.09.2004

We wtorek, 7 września o godzinie 17 w gmachu Towarzystwa Naukowego w Toruniu przy ul. Wysokiej odbędzie się debata "Polska w Unii Europejskiej: pierwsze sto dni", organizowana przez stowarzyszenie Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją w ramach cyklu ,,Wieczory Europejskie". Gościem tego wieczoru będzie Andrzej Jonas, znany i ceniony publicysta, redaktor naczelny "The Warsaw Voice". Dyskusję poprowadzi prof. Roman Baecker z Katedry Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Spotkaniu towarzyszyć będzie występ skrzypaczki Natalii Maciejewskiej oraz wystawa malarstwa Grażyny Zielińskiej ,,Czwarty wymiar Europy!". Spotkanie jest otwarte dla publiczności.

Europa bez szoku

,,Nowości" z dnia 08.09.2004

Co zmieniło się w Polsce przez kilka miesięcy po naszym wejściu do Unii Europejskiej? Mniej, niż można się było spodziewać. Jak się bowiem okazało, w wielu dziedzinach intensywne zmiany następowały przez ostatnie 10 i więcej lat, więc żadnego szoku nie było. Sporo instytucji okazało się, wbrew obawom, świetnie przygotowanych do nowych warunków lub błyskawicznie dostosowało się do nich, np. służby celne.

Redaktor Andrzej Jonas (z prawej) I prowadzący dyskusję prof. Roman Baecker z UMK.

Dyskutowano o tym wczoraj w siedzibie Towarzystwa Naukowego w Toruniu podczas debaty "Polska w Unii Europejskiej: pierwsze sto dni", organizowanej przez stowarzyszenie Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją. Gościem wieczoru był Andrzej Jonas, znany i ceniony publicysta redaktor naczelny "The Warsaw Voice". Jak zauważył redaktor Jonas, nastąpił wyraźny podział między te państwa naszej części Europy, które weszły do Unii lub starają się o przyjęcie a niektóre kraje dawnego ZSRR, podążające inną drogą. Z jednej strony mamy wolny rynek, demokrację, prawa człowieka, z drugiej - autorytaryzm i pełną kontrolę życia społecznego przez władzę centralną.

 

 

Początek strony