CULTIVATE  POLSKA -
*
Polska -

Wyszukiwanie

 

Witamy na stronie domowej
CULTIVATE POLSKA

CULTIVATE jest Europejską Siecią Instytucji Dziedzictwa Kulturowego łączącą Ośrodki Krajowe w Europie i Izraelu. Jest punktem informacyjnym na temat projektów Komisji Europejskiej w zakresie dziedzictwa kulturowego oraz krajowych i regionalnych programów badawczych w krajach uczestniczących w projekcie. Więcej informacji w O Nas.

Oświadczenie

Szanowni Państwo,

Przepraszamy za brak uaktualnień na stronie domowej projektu CULTIVATE.

Niestety, na UMK w Toruniu, wróciła "sprawiedliwość dziejowa" i projekt przygotowany i wygrany przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją przejmuje Katedra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej, która jeszcze nie miała okazji uczestniczyć w żadnym projekcie europejskim.

Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją zostało zniesione decyzją Senatu UMK z dniem 31 października 2001 r., gdyż nie przyjęłam propozycji włączenia w struktury Wydziału Historii, co w konsekwencji oznaczałoby zejście do poziomu Katedry Bibliotekoznawstwa, funkcjonującej w ramach tegoż wydziału.

Nie przestajemy jednak istnieć, lecz zmieniamy formułę, na jeszcze bardziej międzynarodową. Mamy także nowy adres (w trakcie rejestracji) http://www.icimss.edu.pl , pod który zapraszamy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Żałuję, że nie będę mogła dzielić się z Państwem doświadczeniami z przygotowywania wystąpień o projekty międzynarodowe, jak zakładaliśmy w projekcie CULTIVATE.
Tych zadań podejmuje się Katedra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UMK.

Ja liczę na spotkanie w innych projektach europejskich. Pierwszy z nich to DELOS, już po pozytywnych ocenach, a odrzucony przez UMK, podobnie jak uzyskane przeze mnie granty na dygitalizację cennych zbiorów. Odpowiednie szkolenia w ramach projektu DELOS będziemy ogłaszać na stronie domowej ICIMSS - Międzynarodowego Centrum Zarządzania Informacją, które będzie funkcjonowało już poza strukturami UMK.

Pozdrawiam serdecznie,
Maria Śliwińska

Merry Christmas !